Jurgitos virtuvėlė: Be lukšto virti kiaušiniai

2016 m. kovo 25 d., penktadienis

Be lukšto virti kiaušiniai

Turbūt didžioji dauguma sutiks, kad kiaušiniai yra idealus maistas pusryčiams. Kietai virti, kepti, plakti - kiekvienam pagal skonį. Aš juos mėgstu visokius, bet vakar pabandžiau be lukšto virtus kiaušinius, angliškai vadinamus "poached eggs". Ir žinote, be protiškai skanu! Štai Jums receptas.

Reikės:
  • 2 riekių mėgstamos duonos
  • sviesto
  • 2 kiaušinių
  • druskos

Kiaušinius be lukšto supilame į atskirus indelius, kad paskui būtų patogiau juos suleisti į vandenį. Paskrudiname duonos riekes ir ištepame sviestu. Tuo tarpu užverdame pasūdytą vandenį, kuriame virs kiaušiniai. Virimui geriau naudoti didesnį puodą. Kai vanduo užverda sumažiname karštį iki vidutinio, kad vanduo garuotų, bet neburbuliuotų. Jei vanduo burbuliuos, išsisklaidys kiaušinio baltymai. 


Atsargiai įleidžiame vieną, paskui kitą kiaušinį. Su samčiu ar mentele "pataisome" kiaušinių baltymus, t.y. užverčiame ant viršaus. Verdame kiaušinius 3 minutes. 

Išvirusius kiaušinius atsargiai iškeliame ir dedame ant paskrudintų duonos riekių. Gražesniam vaizdui kiaušinius atsargiai įpjauname, kad pradėtų bėgti tryniai. Pabarstome kiaušinius druska ir/ar kitais prieskoniais.

Skanaus!Komentarų nėra:

Rašyti komentarą